Du har väl anmält dig till en workshop om Framtidens arbetsplatser och arbetsmetoder?
Nu har du chansen. Haninge kommun erbjuder fyra olika tillfällen att diskutera hur vi vill ha vår arbetsplats i framtiden med kollegor. Anmäl dig till en workshop där du kan vara med och påverka!

Fredag den 26 januari kl 09.00-11.30 i Vega
Torsdag den 1 februari kl 09.00-11.30 i Vega
Tisdag den 6 februari kl 14.00-16.30 på Haninge Kulturhus
Tisdag den 13 februari kl 13.00-15.30 på Haninge Kulturhus
T f kommundirektör Johan Westin om projektet:
- "Utifrån kommunstyrelsens beslut att se över kommunens framtida behov av administrativa lokaler har projektet Framtidens arbetsplatser och arbetsmetoder fått uppdraget att ta fram koncept ur ett koncernperspektiv. Nu är det viktigt att alla är med och bidrar med sina idéer, så anmäl er nu till en av kommande workshops. Tillsammans skapar vi en kreativ, effektiv, målinriktad och välkomnande plats för allas bästa såväl medarbetare som invånare."
Nu fokuserar vi framåt, stärker vår arbetsmiljö och kultur och hittar nya arbetssätt, metoder och arbetsytor. Vi skapar en arbetsplats där vi möts, samverkar, lär och möter verksamhetens och invånarnas behov och förväntningar tillsammans.
Varmt välkomna hälsar Linda Öhman, Mikael Stadin Steffen och Niklas Huss.
Framtidens arbetsplatser och arbetsmetoder
Senast uppdaterad: 17 januari 2024